Vyhľadávanie

Sauna

Saunovanie sa považuje za relaxačný očistný pobyt v malej miestnosti pri vysokých teplotách 60°C až po 140°C. Sauna pochádza zo stredoveku, kedy ľudia zistili, že keď budú svoje telá vystavovať vysokým teplotám na urcitú krátku dobu ich telá sa zregenerujú, zrelaxujú.

V súčastnosti je sauna súčasťou každého bytu/ domu vo Fínsku.

Sauny poznáme parné a suché sauny.

Pri parných, teda mokrých saunách je teplota len o niekoľko stupňou vyššia ako je teplota tela. Vlhkosť ale siaha ku 100%. Preto parná sauna blahodárne pôsobí pri prevencii a liečbe najmä dýchacích ciest. Výhodou je, že v takejto saune sa veľmi dobre prekrví podkožie ale telo sa neprehreje.

Ďalším spôsobom saunovania je saunovanie suchou metódou. Tiež sa pre suchú saunu používa názov Švédska. Tu sa teplota pohybuje okolo +100 °C

Vdaka saunovaniu teda docielíme zlepšenie kožných vlastností, prevenciu pred chorobami, úbytok prebytočnej hmotnosti, zlepšenie celkového fyzického stavu a pod.

Diskusná téma: Sauna

Dátum: 26.09.2016

Vložil: Rema

Titulok: ponuka pôžička pre každého, kto v núdzi.

Potrebujete pôžičku, úver alebo hypotéku? Pretože tie sú odmietnuté bankami, tie sú v zlom stave alebo vo vážnych finančných viažu.
Buď budete potrebovať financovanie, peniaze vytvoriť alebo začať podnikať. My vám môže poskytnúť akýkoľvek druh úveru.
Oprávnené: Všetci vrátane zahraničných rezidentov (obzvlášť opatrovateľka, obchodník, podnikateľov ...).
Sumy úverov: až 325.000 eur. veľmi priaznivá úroková sadzba (z 2,8 na 5,5%). Prosím kontaktujte nás požiadať o váš úver.
E-mail: projet.daide@gmail.com

Dátum: 19.10.2014

Vložil: peter

Titulok: sauna po cviceni

Chodim do sauny vzdy po cviceni, 5x do tyzdna, a davam si suchu saunu a potom parnu, je to dobre takto kombinovat?